home      I       DYSKOGRAFIA       I       aktualności      I       archiwum      I       kontakt  


Keep a Light On

Urodziłem się w Krakowie, tu się wychowywałem i tu mieszkam. Jestem muzykiem. Gram na gitarze od prawie 30 lat i zamierzam jeszcze przynajmniej drugie tyle. Uczyłem się u Jarka Śmietany i sam. Miałem przyjemność występować z kilkudziesięcioma zespołami, nagrałem trochę płyt i programów muzycznych. Lubię jazz elektryczny, ale akustyczny i cygański też, soul, blues i muzykę latynoamerykańską. Lubię grać fajne piosenki. Lubię nieduże kluby, trasy, lubię ludzi. Staram się nie grać bełkotu. W muzyce najważniejsza jest dla mnie relacja melodii do harmonii. Wybieram takie dźwięki, które chciałbym mieć w uszach jako słuchacz muzyki.

Zacząłem występować na początku lat 80tych w jazz rockowych zespołach Chwila Nieuwagi i Project, które były laureatami festiwali Jazz Juniors oraz zagrały na festiwalach Jazz nad Odrą i Jazz Jamboree. Byłem gitarzystą Big Bandu Jaszczury, pojawiłem się też w Anawa Marka Grechuty. Dwukrotnie zostałem laureatem ogólnopolskich konkursów na kompozycję. Od 1992 roku jestem członkiem zespołu Prowizorka Jazz Band (zwycięzca plebiscytu Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w latach 1996 i 1997), z którym zagrałem kilkaset koncertów w całej Europie, biorąc udział w wielu europejskich festiwalach jazzowych. Nagrywam muzykę do filmów, sztuk teatralnych i programów TV. Prowadzę własne formacje muzyczne. Zajmuję się także uczeniem gry na gitarze, napisałem nawet kiedyś podręcznik pt. "Gitara i Ja".

Witam na mojej stronie i zapraszam do obejrzenia filmów i zdjęć

'To Hear The Music' Piotrowski/Popławski - Prowizorka Jazz Band 2012 (Lech Popławski voc, Leszek Nowotarski sax, Jacek Korohoda g. Jan Kalinowski g. Stanisław Piotrowski b. Łukasz Sobczyk dr.)
Kraków, Dworek Białoprądnicki 30.03.2011. Over the Sixties (Jacek Korohoda): Alina Radziwanowska, Justyna Motylska, Lech Popławski voc, Artur Michalski kbds, Krzysztof Korohoda b, Grzegorz Schneider dr, Jacek Korohoda g
Poznań, Waga Miejska 28.03.2011. Donna Lee (Charlie Parker): Howard Levy hca, p, Jacek Korohoda g, Józef Michalik b, Tomek Grochot dr.

Jack, Superb cut, you play with the perfect combination that I like to hear - plenty of soul and authority! Bravo, much good luck and continued success to you, my friend.
Kind regards,

Robert Conti
Las Vegas, NV USA
DO GÓRY