home      I       DYSKOGRAFIA       I       aktualności      I       archiwum      I       kontakt  

Aktualności

    26.06.2016

W lipcu 2016 roku ukaże się album 'Keep a Light On', będący dzieckiem spółki autorskiej Billy Neal (australijski rockowy wokalista i saksofonista) i Jacek Korohoda (polski gitarzysta i kompozytor jazzowy). Płyta, wydana jako LP, CD oraz Digital Download, zawierająca dziesięć nowych autorskich kompozycji, przenosi słuchacza w świat dźwięków przełomu lat 60 i 70tych, zaadresowanych do współczesnego słuchacza. Album nagrany został w Krakowie, miksowany w Krakowie i Perth, wytłoczony w Anglii, a wydany nakładem australijskiej wytwórni Ozzy Records.    01.08. 2011

01.08.2011 Na rynku pojawiła się płyta zespołu System Subtelny Lecha Popławskiego, wokalisty 'Window to the Backyard'.
Miałem przyjemność zagrać solo w jednym z utworów. Polecam!!!    10.06. 2011

Ukazała się płyta Kasi Cygan pt. "Wiśnia" na którą nagrałem 3 utwory.

Kasia zrealizowała album w doborowym towarzystwie, zagrali bowiem także: Jarek Śmietana, Marek Raduli, Piotr Wójcicki, Tomasz Kupiec, Łukasz Sobczyk, Marek Michalak, Karol Pyka, Adam Jarzmik, Marcin Dyjak, zaśpiewał Marcin Jajkiewicz, a deklamował Marek Sawicki.

    01.05.2011
(16kB)
Na rynku jest już szkoła DVD Piotra Wójcickiego 'ABC Gitarowej Improwizacji' w nagraniu której miałem skromny udział.

Gorąco polecam!

    04.03.2011
Fotoreportaż z koncertu Music of Jimi Hendrix w Lesznie można znaleźć tu www.witoldspisz.com

    21.09.2010
W kulturalnym kwartalniku Dworzanin ukazało się napisane przez Jacka "Wspomnienie osobiste", poświęcone atmosferze pracowni muzycznej Dworku Białoprądnickiego w latach 80tych. Pełny tekst artykułu znajduje się TUTAJ Bezpłatne egzemplarze gazety otrzymać można w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie oraz w jego filiach.

    03.09.2010
Koncertem 7 września w Poznaniu kończy się letnia trasa koncertowa Jarek Śmietana Supergroup. Zapraszam do galerii oraz do obejrzenia klipu z Sopotu:Prace w studio nad nową płytą Window To The Backyard dobiegaja końca. Premiera już w listopadzie! Informacje o nowej płycie, zdjęcia i fragment muzyki już wkrótce!

    12.03.2010
Prace nad nowym albumem autorskim 'Window To The Backyard' są już w ostatniej fazie przygotowań. Muzyka jest juz napisana, trwają próby z muzykami. Sesje nagraniowe zaczynamy w lipcu. Swój gościnny udział w nagraniach potwierdzili juz Jarek Śmietana i Prowizorka Jazz Band(!). Będzie to zupełnie nowa muzyka....

    03.03.2010
Warsztaty muzyczne:
Międzynarodowe Spotkania Muzyczne Forum 2010 16-19 03 2010r.
Lanckorona 29.06 - 02.07 2010r.

    15.02.2010
Jarek Śmietana Group zwyciężył w kategorii 'Zespół Elektryczny' w dorocznej ankiecie czytelników miesięcznika Jazz Forum!!!

    27.07.2009
Na festiwalu Jazz w Lesie w Sulęczynie, ponad dwutysięczna publicznośc z entuzjazmem przyjęła nowy program Jarka Śmietany pt. Music of Jimi Hendrix. Wystąpił międzynarodowy zespół w składzie: Z-Star śpiew i show, Wojciech Karolak organy Hammonda, Kent Sangster saksofon altowy, Maciej Sikała saksofon tenorowy, Yaron Stavi bas, Adam Czerwiński perkusja, Jarek Śmietana i Jacek Korohoda gitary. Kolejny koncert w Radomiu.
Zapraszam też do obejrzenia zdjeć z konertu wykonanych przez
Marka Rokoszewskiego.

    20.06.2009
Zupełnie przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu, a następnie kupiłem na Allegro wydane przez TVP w 2006r. podwójne dvd pt. "Kraj się Śmieje". TVP nie było uprzejme powiadomić o wydawnictwie (nie myślę nawet o honorarium - tzw. drobny druczek w umowie), nie przesłało nawet jednego egzemplarza utorskiego (złamanie podstawowych zasad dobrych obyczajów), a także "zapomniało" wymienić we wkładce nazwiska muzyków, nawet najdrobniejszym druczkiem. Muzycy ci grali przez całe 5 lat emisji, nagrali na żywo ponad 100 utworów, z czego około 40 jest na płytach... No cóż. Bez komentarza...


    19.06.2009
Okruchy czarodziejskiej atmosfery z Dali Club (13.06 konccert Jacek Korohoda Jarek Śmietana Quartet) zanleżć można na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=W7iGKLi2O7k

    15.03.2009
W marcu brałem udział w nagraniach muzyki do spektaklu "Dietrich i Leander", granego w teatrze KOREZ w Katowicach (www.korez.art.pl) Utwory w klimacie lat 30tych zaaranżował Jerzy Kluzowicz. Słowo o sztuce: "... Dietrich i Leander. Marlene i Zarah. Dwie światowe gwiazdy, dwie legendy już za życia. Czy spotkały się kiedyś? Podobno nie, ale kto wie? Beatrice Ferolli doprowadza do fikcyjnego zetknięcia się obu diw stulecia i nas czyni jak by to powiedzieć niemymi świadkami zaglądającymi przez judasza wyjątkowego spotkania, które absolutnie właśnie tak mogłoby przebiegać..." "... W sztuce Marlena i Zarah wykonują około 20 piosenek, które w jakimś sensie komentują akcję słowną" Reżyseria: Piotr Szalsza

    09.11.2008
Podczas 53 Krakowskich Zaduszek Jazzowych, w wypełnionej sali Harris Piano Bar Jacek Korohoda Band wystąpił w składzie: Alina Radziwanowska voc., Sylwia Stańczyk voc., Leszek Nowotarski saksofony, Artur Michalski keyboard, Paweł Kuźmicz gitary basowe i Grzegorz Schneider perkusja. Zdjęcia z koncertu dostępne są TUTAJ

    16.06.2008
spot reklamowy JUWENILIA 2008 z fragmentem "My sweetheart Samba" z płyty If It Happens, reżyseria: Jan Orłowski

    05.05.2008
Nominacje płyty If It Happens w plebiscycie Nagrody Polskich Melomanów 2007:


    14.03.2008
Obszerny wywiad poświęcony If It Happens i muzyce w ogóle ukazał się na portalu www.polskieradio.pl
Zapraszam do lektury:
http://www.polskieradio.pl/kultura/plytamuzyka/artykul40992.html

    04.03.2008
W dniach 14-16 marca prowadzę międzynarodowe warsztaty muzyczne przy spotkaniu młodzieży Forum 2008. Koncert uczestników odbędzie się w piątek, 16 marca w Klubie Garnizonowym, obok Domu Turysty przy ul. Westerplatte.
Płyta If It Happens w całości zaprezentowana i sympatycznie omówiona została w londyńskim RadioOrla.fm www.orla.fm Anglojęzyczną audycję prowadził George Matlock.

    08.02.2008
W EmPiKu mozna już kupić płytę z piosenkami z musicalu Pan Kazimierz! Utwory różnych kompozytorów z tekstami Michała Zabłockiego (autor m.in. "A w Krakowie, na Brackiej pada deszcz...") spiewają Beata Kacprzyk (DeSu), Agnieszka Chrzanowska, Dominik Kwaśniewski i Tomasz Mars, grają Tadeusz Leśniak kbds, Jacek Hołubowski akordeon, Józef Michalik bas, Sławek Berny dr, perc no i ja na gitarach. Rzecz jest "jedynie słuszną historią krakowskiej dzielnicy Kazimierz, opowiedzianą piosenkami". POLECAM!

Miło mi powiadomić was, że If It Happens znalazła się na liście najlepszych płyt z naszego podwórka 2007 wg portalu www.blues.com.pl Cała lista przedstawia sie nastepująco:
Los Agentos Acoustic Duo (New Blues Standards ???)
Green Grass (Blues Dla Majki)
Wielebny Blues Band (Tak Banalnie ...)
The Town (Louisiana)
Śmietana/Karolak/Czerwiński (Polish Standard)
Jacek Korohoda (It If Happens)
Cree (Tacy Sami - z przed premierowego wydania)
K3 (100% Biedy)
Band Bong! Blues (Live - Bez Makijażu)
Dżem (Pamięci Pawła Bergera)
Harlem (Niebo Nade Mną)
Joanna Pilarska & Na Drodze (Tam gdzie zaczynał się mój świat)
Blues Doctors (Tak Całymi Dniami)
Ścigani (Bez Hamulców)
Highway (Autostrada)

Ukazała się już If It Happens!! Płyta będzie osiągalna na koncertach promocyjnych, w internetowym sklepie Gowi rec. oraz w sklepach. Zapraszam do mojej galerii, gdzie są materiały jej poswięcone - opis utworów, fotografie muzyków i darmowe dzwonki telefoniczne z fragmentami utworów, w formacie mp3. Polecam Snare Communication jako budzik :-)

Miło mi powiadomić Was, że w ocenie ekspertów audiofilskiego magazynu AUDIO, If It Happens znalazła się wśród siedmiu najlepszych audiofilskich nagrań polskich z roku 2007. Utwór Waltz for R. znalazł się na płycie AUDIOfilskie zajawki, która ukazuje się w listopadzie, pod hasłem "Posłuchaj muzyki z najwyższej półki".
Polecam magazyn Audio z listopada!

Płyta dostępna jest już w USA, można posłuchać dwuminutowych fragmentów każdego utworu i kupić If It Happens na portalu www.cdbaby.com

Płyta If It Happens grana jest juz w europejskich rozgłośniach radiowych, między innymi we francuskim radiu Aria www.radio-aria.net i szwajcarskim www.smoothvibes.com
Z ciekawostek, tytułowa kompozycja płyty, If It Happens, była ostatnim utworem, jaki Marek Niedźwiecki zaprezentował w kultowym programie Smooth Jazz Cafe w 3 programie PR. Niestety, wraz z odejściem Marka z Trójki, program ten przestał się juz ukazywać.
Płyta dostępna jest już na wielu portalach amerykańskich i japońskich, zarówno w formie materialnej, jak i w formacie mp3.

W telewizji www.tvnet.com.pl obejrzeć można koncert zespołu Prowizorka Jazz Band z festiwalu "Jazz Pod 5", który odbył się w Gnieźnie w czerwcu 2007. W dedykowanym pamięci Tomka Sachy programie wzięli udział gościnnie skrzypek Maciek Strzelczyk oraz Gąsiu Gąszewski na harmonijce ustnej. Koncert można również sciągnąc z mojej strony, klikając TUTAJ.

DO GÓRY